7 praktických rad, jak na LinkedIn

Možná že máte založený na LinkedIn profil, možná, že se tam někdy na něco podíváte, ale sami jste příspěvek ještě nevytvořili. Nevíte, jak na to. Tak právě pro vás je následující článek.

 1. Zjistěte, jestli můžete

Řada firem to má nastavené tak, že za firmu jsou aktivní na LinkedInu pouze vybraní lidé. Řadoví zaměstnanci jsou nabádání k tomu, aby četli, likovali, psali souhlasné komentáře, ale sami nepsali. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, a tak se může stát, že to budete myslet dobře, ale nakonec z toho bude problém. Zjistěte si to a domluvte se.

 1. Nikdo učený z nebe nespadl

Asi nejtěžší je začít. Napsat svůj první příspěvek. Nezápasíme s lidmi na síti, ale sami se sebou. 

Máme strach, aby to nebylo „trapné“. 

Obáváme se zpětné vazby kolegů.

Jsme zklamaní, protože náš první příspěvek neměl takovou čtenost. 

Je to normální. První svíčková v životě taky nebývá ta nejlepší. Chce to pilovat a pilovat. Je to jenom práce! A dá se to naučit. . A já jsem připravená vám pomoci, abyste se na „Linkáči chytili“.

 1. Pomalu! Není to sprint, ale maraton.

Počítejme naši aktivitu na této síti na roky. První rok si dejme na rozjezd. Nemusíme psát každý den jeden příspěvek. Ale třeba každý den se kouknout na chvíli na síť a jeden příspěvek týdně. A takhle poctivě celý rok. A ono to přijde.

 1. Příprava je nejdůležitější

Srovnejte si v hlavě, jak se na síti chcete profilovat. Jste ředitel pobočky. V bankovnictví se pohybujete 30 let, manažera děláte taky dlouho. Chcete na síti vystupovat sám za sebe – například jako specialista na investování, nebo jako manažer týmu, nebo chcete prezentovat zejména svůj tým? 

Co je vám nejbližší? A toho se držte. Časem uvidíte, kam vás to překlopí.

 1. Učte se od kolegů

Je dobré si najít kolegy na podobné pozici a sledovat je. Vyberte si svého „sympaťáka“, i z jiné firmy a koukejte mu přes rameno a klidně to pište podobně. 

Časem si najdete svůj vlastní styl. Učte se od těch, kteří vás osobně zaujmou, zároveň buďte sami sebou. 

 1. Krátce, zajímavě, nově, zkoušejte, experimentujte

Zkoušejte různé formy. Krátký příspěvek. Příspěvek s fotkou, bez fotky. Zkuste anketu, otázky pro kolegy. Uvidíte, co vám osobně nejvíce dává smysl a jak na to reaguje vaše publikum. Učíme se za pochodu. 

 1. Užívejte si to!

Musí vás to bavit. Bez toho se to nedá dělat. Je to nová věc, kterou zkoušíte, radujeme se z každého shlédnutí, z každého komentáře nebo liku. Je super, že jste se rozhodli zapojit mezi 15 tisíc lidí v České republice, kteří v tom jedou. Jste dobří, oceňte se.

Chci vás podpořit, protože vám to přinese

 • Větší povědomí o vás, šanci na zajímavou práci, možnost komunikovat s kolegy i mimo firmu, zlepšovat se, růst a být úspěšnější.
 • Můžete zviditelnit nejenom sebe, ale i váš tým a vaše lidi!
 • Naučíte se něco nového, podpoříte svoji tvořivost. Získáte na ceně.

Já a LinkedIn

Profil a první příspěvek jsem napsala v roce 2009, „překvapivě“ to nikoho nezaujalo. Tak jsem to pustila k vodě. Před 4 lety jsem se do toho „obula“. A za rok 2023 jsem měla 755.000 zobrazení svých příspěvků a můj nejúspěšnější příspěvek měl 40.000 shlédnutí, přes 800 liků a mnoho komentářů a sdílení. Dělám chyby, mám velké rezervy, ne každému se líbím, ale učím se!

Co mi vytrvalá práce přinesla

 • Nové kontakty, nové zakázky, nové možnosti.
 • Seznámila jsem se „na dálku“ s novými lidmi, od kterých se hodně učím a zlepšuji. Zjistila jsem, že mám ještě pěkný kus práce před sebou!
 • Sama jsem se naučila nové dovednosti – „vypsala jsem se“, dokážu odhadnout, co lidi zaujme a co bude mimo. Umím to naučit i druhé.
 • Taky jsem si „spálila prsty“, a dostala jsem nepříjemné komentáře a tvrdý feedback. Nebylo to příjemné…
 • Taky mi to přináší velkou radost, že mohu pozitivně inspirovat druhé – a to nejenom v práci, ale i v životě. 

Hodně lidí oceňuje, že přináším na síť pozitivní pohled, podporu, odlehčení a dobrou energii. A toho si moc vážím!!

Stojí to za to! Napište mi a můžeme se do toho pustit spolu. Naučím vás to. Nejsem mistr na sociální sítě, ale mám co předávat. Není to raketová věda, všechno zvládneme!

Odkaz na můj LinkedIn najdete zde.

Komentáře