Moje autorská tvorba

Prokoukněte komunikační styly druhých, Grada 2018

Díky testu přímo v knize, se dozvíte, kdo jste. S kým komunikujete lehce a proč. S kým nevycházíte, čím to je, a  jak to řešit. Dostanete odpovědi na otázky: „Jak se domluvit s analytikem, kterého zajímají hlavně čísla a tabulky? Co platí na dříče, který jede hlava nehlava? Jak se naučit říkat NE, když jsem přátelský typ. Co dělat s dítětem, které u ničeho nevydrží? “ Budete vědět, jak na šéfa i na podřízeného. Kniha se zaměřuje i na konkrétní rady pro ty z vás, kteří školí, vedou workshopy nebo koučují.

Prokoukněte svého šéfa, Grada 2017

Mít šéfa na své straně si nám hodí! Co dělat, když se šéfem nemáme dobrý vztah? Podívejte se na příběhy z praxe – šéf puntičkář, šéf, který má jiného oblíbence. Co dělat s paní vedoucí, která je nedůvěřivá. Jak zvládnout šéfa, který je „ranař“. Co se dá očekávat od nového šéfa na pozici? Co dělat, když se v práci zamilujete? V příbězích najdete situace, v nichž se často můžete ocitnout. Ke každému příběhu je doporučené řešení a zároveň Vám nabízím i pohled nadřízeného. Proč udělal dané opatření, co ho k tomu vedlo. Cílem knihy je podívat se na věci i očima našima nadřízeného.  Aby nám to s ním více ladilo.

Prokoukněte své lidi, Grada 2016

Vedete tým a na každého musíte jinak, protože lidé jsou různí. Jeden řeší práci jen do výše svého platu. Druhý je nadšenec, který by pro firmu dýchal. Pak máme rozbušku, která si v práci dělá tak trochu co chce a nám může rozložit tým. Jak udržet tahouna. Naučíte se, kdy, koho a jak chválit. Kdy říkat věci direktivně a nepřipustit diskusi. Kniha je plná konkrétních příkladů – co kdo udělal, jak my na to můžeme zareagovat, co nedělat a na co si dát pozor. Určitě tam najdete svoje lidi a můžete se vyvarovat zbytečných chyb. Po přečtení budete vědět, jak na lidi a budete mít spoustu nových nápadů.

Koučování, kdy, jak a proč, Grada 2015

(3. rozšířené vydání)

Máte šikovné lidi v týmu a chcete, aby zůstali. Aby je práce bavila, aby se rozvíjeli. Jak na ně? Můžete použít to nejlepší z koučování. Díky mnoha příkladům naučíte sebe a své lidi se více ptát.  Naučíte svoje lidi, jak pracovat s více možnostmi řešení, jak si vybrat tu správnou. Jak eliminovat riziko a vyvarovat se zbytečných chyb. Naučíte je, jak být úspěšnější. A co je na koučování nejlepší – vezmou si danou věc za svou a budou ji chtít sami dotáhnout do konce. Zároveň díky koučování si udržíte ty nejschopnější členy týmu. V knize se dozvíte, jak si vybrat kouče, podle čeho se rozhodovat. Výjimečnost této knihy je v tom, že není určena apriori koučům, ale je právě pro vás – pro vedoucí. To, že kniha přináší konkrétní výsledky a je u čtenářů oblíbená, potvrzuje fakt, že vyšla už ve třetím, rozšířeném vydání. 

Koučování týmu aneb jak my to vedeme, (spolu s P. Prošková, J.A. Kubíčková), Grada 2014

V knize jsou uvedeny konkrétní příklady, kdy a jak můžete motivovat svůj tým. Jak řešit problémy v týmu. Co dělat se škodiči v týmu. Jak zapojit tým do odměňování. Jak pracovat se staršími členy týmu? Co pomáhá, když se týmu nedaří. Jak zaučovat nováčky v týmu. Jak nahodit tým a sebe. Ke každému příběhu je pohled dvou osob  - psycholožky a manažerky. Je to inspirativní čtení, které oceníte nejen vy, ale i váš tým. Kniha je doplněna vtipnými ilustracemi.

Prokoukněte svého šéfa. "Kniha je postavená na příkladech z praxe. Je vidět, že autorka ví, o čem píše a má velké manažerské zkušenosti. Jasná příručka pro každého!"
Vít Veverka
Prokoukněte komunikační styly druhých. "Za mně jasné vysvětlení, jak komunikovat s různými typy lidí, to mi hodně pomohlo. Konečně odborná kniha, ktera i baví."
Jakub Konečný
Prokoukněte svoje lidi. „Nejsem žádný zkušený lídr, nikdy jsem nikoho nevedl. A najednou mi dali 7 lidí. Knížka mi pomohla se zorientovat. Je konkrétní a i jsem se pobavil nad příběhy z praxe."
Adalbert Katze
Koučování, kdy, jak a proč. "Velice doporučuji, pokud jste otevřeni změnám a zajímá vás seberozvoj. Příjemné čtení s moudrými myšlenkami, které zároveň rychle uteklo."
Helena Jiráňová