Moje knihy řeší, jak komunikovat, jak vést lidi, jak pracovat s týmem a sám se sebou

Moje knihy řeší, jak komunikovat, jak vést lidi, jak pracovat s týmem a sám se sebou. 30 let pracuji s lidmi. Jako manažerka, psycholožka, koučka a lektorka. A své zkušenosti, stejně jako příběhy svých klientů, jsem přetavila do svých knih. Moje knihy dávají odpovědi na to, co vy řešíte ve své praxi. Jak lépe komunikovat s druhými. Jak vést lidi v týmu. Jak vyjít se svým šéfem. Jak vyjednávat o klíčových věcech. Co s novými lidmi. Co se sebou, abychom měli úspěch a byli v pohodě. V práci i doma.

Prokoukněte komunikační styly druhých, Grada 2018

Díky testu přímo v knize, se dozvíte, kdo jste. Čeho máte v sobě více a čeho méně. S kým komunikujete lehce a proč. S kým nevycházíte, čím to je, a hlavně – jak to vyřešit. Kniha obsahuje konkrétní návody, jak komunikovat s druhými a získat je na svou stranu. Dostanete zde odpovědi na otázky: „Jak se domluvit s analytikem, kterého zajímají jen čísla a tabulky? Co platí na dříče, který jede hlava nehlava? Jak se naučit říkat NE, když jsem přátelský typ. Co dělat s dítětem, které u ničeho nevydrží? “ Dostanete konkrétní rady: jak na šéfa, podřízeného, kolegu, partnera nebo vaše dítě. Kniha se zaměřuje i na konkrétní rady pro ty z vás, kteří školí, vedou workshopy nebo koučují.

Prokoukněte svého šéfa, Grada 2017

Mít šéfa na své straně si nám hodí! Co dělat, když se šéfem nemáme dobrý vztah? Podívejte se na příběhy z praxe – šéf puntičkář, šéf, který má jiného oblíbence. Co dělat s paní vedoucí, která je nedůvěřivá. Jak zvládnout šéfa, který je „ranař“. Co se dá očekávat od nového šéfa na pozici? Co dělat, když se v práci zamilujete? V příbězích najdete situace, v nichž se často můžete ocitnout. Ke každému příběhu je doporučené řešení a zároveň Vám nabízím i pohled vašeho šéfa na určité situace, proč udělal dané opatření, co ho k tomu vedlo. Cílem knihy je podívat se na věci i očima našima nadřízeného. A pak se lépe rozhodnout, co my můžeme příště udělat a čeho se vyvarovat. Aby nám to se šéfem ladilo.

Prokoukněte své lidi, Grada 2016

Vedete tým a na každého musíte jinak, protože lidé jsou různí. Jeden řeší práci jen do výše svého platu. Druhý je nadšenec, který by pro firmu dýchal. Pak máme rozbušku, která si v práci dělá tak trochu co chce a nám může rozložit tým. Jak namotivovat tahouna, kterého práce už tolik nebaví. Jak pracovat s mladými lidmi, kteří se chtějí v práci bavit. Naučíte se, kdy, koho a jak chválit. Kdy říkat věci direktivně a nepřipustit diskusi. Proč je někdy u někoho lepší dát přísnou výtku. Jak vrátit tahounům chuť do práce. Kniha je plná konkrétních příkladů – co kdo udělal, jak my na to můžeme zareagovat, co nedělat a na co si dát pozor. Určitě tam najdete svoje lidi a můžete se vyvarovat zbytečných chyb. Po přečtení budete vědět, jak na lidi a budete mít spoustu nových nápadů!

Koučování, kdy, jak a proč, Grada 2015 (3. rozšířené vydání)

Máte šikovné lidi v týmu a chcete, aby zůstali. Aby je práce bavila, aby se rozvíjeli a jeli sami. Jak na ně? Můžete použít to nejlepší z koučování. Naučit je, aby se se dívat na vše z nadhledu. Aby si uvědomovali souvislosti. Díky mnoha příkladům naučíte sebe a své lidi se mnohem lépe ptát – abyste se dobrali ke správným odpovědím, které vás posunou. Naučíte svoje lidi, že jak pracovat s více možnostmi řešení, jak si vybrat tu správnou. Jak eliminovat riziko a vyvarovat se zbytečných chyb. Naučíte je, jak být mnohem úspěšnější a tolik se u toho nenadřít. Budete je to bavit a budou mít lepší výsledky. A co je koučování nejlepší – vezmou si danou věc za svou a budou ji chtít sami dotáhnout do konce. Zároveň díky koučování si udržíte ty nejschopnější. A taky se v knize dozvíte, jak vybrat kouče, podle čeho se rozhodovat, jak s ním spolupracovat, aby to přinášelo co největší efekt. Výjimečnost této knihy je v tom, že není určena apriori koučům, ale je právě pro vás – pro vedoucí a manažery. To, že kniha přináší konkrétní výsledky a je u čtenářů oblíbená, potvrzuje fakt, že vyšla už ve třetím, rozšířeném vydání!

Koučování týmu aneb jak my to vedeme, (spolu s P. Prošková, J.A. Kubíčková), Grada 2014

V knize jsou uvedeny konkrétní příklady, kdy a jak můžete motivovat svůj tým. Jak řešit problémy v týmu. Co dělat se škodiči v týmu. Jak zapojit tým do odměňování. Jak pracovat se staršími členy týmu? Co pomáhá, když se týmu nedaří. Jak zaučovat nováčky v týmu. Jak nahodit tým a sebe. Ke každému příběhu je pohled dvou osob koučky, psycholožky a manažerky. Je to inspirativní čtení, které oceníte nejen vy, ale i váš tým.