Checklist na prosincový finiš

10 tipů, jak nabrat ty správné lidi, a neutavit se

Více informací ve článku na blogu stačí kliknout na přesměrování zde.

Dovolenkové rady

Vypadá to letos báječně. Pojedeme na dovolenou! A všichni se na to těšíme. A je pravda, že také se říká, že dovolená je někdy za trest.  Šrumec než odjedeme, často se vynoří spousta úkolů, které nemohou počkat až do doby, než se vrátíme. Balíme na poslední chvíli a jsme rádi, že už jsme pryč z práce. Někdy se nám nepodaří hned na dovolené vypnout, zbytečně přemýšlíme o práci a tak si kazíme náš volný čas. A ten návrat z dovolené! Za dva dny v práci míváme pocit, že jsme ani nikde nebyli. Najednou je tam mraky úkolů, věcí, které na nás neodkladně čekaly. Právě proto jsem napsala pár doporučeně, jak si letos dovolenou nenechat "vzít" a pořádně si ji užít. Ať jsme u moře nebo na chalupě. 
Doporučení můžete použít jako inspiraci pro sebe. Nebo posdílet se svými přáteli. A nebo to můžete vytisknout pro své kolegy v týmu - jako připomenutí, že chceme, aby si dovolenou všichni užili a energie z ní nám vydržela co nejdéle. Loni jsme na dovolenou připravili tzv. RELAX listy - kam jste mohli druhým psát osobní vzkazy, ať je hodně hub, ať si nezapomenou koupit dobré krémy k moři a nespálí se jako minule, ať si odpočinou a užijou si to. Reakce na to byly velmi pěkné, byla to hezká aktivita jako zpestření na červnovou poradu. Můžete zkombinovat letošní doporučení a Relax listy... uvidíte, co se vám bude hodit.

EDIT jak vytisknou listy na jednu A4. Zkoušeli jsem různé varianty a nejvíce se nám osvědčilo stáhnout si listy do počítače, všechny tři si označit a pravým tlačítkem myši dát "vytisknout". Pak v nabídce tisku zvolit 9x13 cm. Nezaškrtávejte vyplnit snímek obrázkem. Pak stačí jen tisk potvrdit. Krásné léto IT team MD Training 🙂

Hecni se! formulář

Máme nové předsevzetí. Chceme se do něčeho pustit a něco ve svém životě změnit. Zhubnout, naučit se anglicky, lépe jíst, začít cvičit, trávit víc času s kamarády. Už jsme taková předsevzetí měli několikrát, a přesto to nedopadlo. Začali jsme, ale po týdnu, po dvou to vyšumělo a zase se to vrátilo do starých kolejí. Takže teď - na to půjdeme chytře. Máme pro vás připravenou kampaň Hecni se! Když s námi vydržíte 21 dnů, máte to v kapse. Každý den jedna rada, jedna motivace na sociálních sítích. A za 21 dnů, se z nové činnosti stane návyk. A pak už to budete dělat automaticky. Půjde to!
A aby se vám to povedlo - máme pro vás i formulář, kam si můžete zapisovat, co jste denně pro novou aktivitu udělali. Nemá smysl jít do fitka jednou týdně, a zničit se, ale dělat něco denně. Cvičit, proběhnout se.... a právě to si píšete denně do plánovače. Je to váš pomocník i pro vyhodnocení, že na tom pracujete. Stáhněte si to zdarma - je to pro vás!

Motivační články Hecni se! najdete na našem blogu klikněte zde pro článek 1.ledna máme všichni narozeniny nebo zde pro článek Věci, které se nestaly
Denní motivaci (den po dni - 21 dnů až do finiše) - najdete na našich sociálních sítích 
Pokud si o tom chcete se mnou promluvit,napište mi - misa.dankova2020@gmail.com a určitě něco vymyslíme.

Relax list

Kolikrát máme pocit, že odjet na dovolenou a nebrat telefony z práce (když jsme jen na chalupě), je vůči našemu týmu nefér. Protože toho máme moc a každá ruka se hodí. A takhle provinile se mohou cítit i naši podřízení. Často si nedovolíme odpočívat a užívat si. Nemít starosti a nedělat třeba vůbec nic.
A proto jsme pro vás a pro vaše lidi připravili „RELAX LIST“. Píšete to vždy pro jednoho člověka před jeho dovolenou, nebo nějakým volnem, relaxem, který ho čeká. A třeba jen napíšete, že děkujete za to, co ti lidé udělali, zvládli a že byste byli rádi, kdyby si odpočinuli, vypnuli a zaslouženě relaxovali. A že vy se na ně těšíte, až se vrátí plni sil a energie. RELAX LIST jsme zkusili a funguje to! Nejprve to překvapí, ale potěší to! Společně se tomu zasmějete a druhý odchází s pocitem – MOHU A MUSÍM odpočívat.

5 rad, jak si užít dovolenou  přečtěte si zde

A jak zvládnout návrat z dovolené? Přečtěte si můj članek s radami jak na to zde

Star list

Star list je jeden list papíru, na který napíšeme, za co děkujeme našim lidem. A myslíme tím právě ty denní „drobnosti“, které dělají a nemusí.  A my jim chceme dát najevo, že si takového chování vážíme a oceňujeme to. Motivace jednotlivce, motivace týmu, zejména v online době, kdy nejsme s našimi lidmi v každodenním kontaktu.  Neformálně, jinak a trochu překvapivě.

Napsala jsem na použití Star listu pro děti článek na blog - přečtěte si ho zde

Jak získat čas na to, co opravdu chci.

Máme povinnosti, které musíme zvládnout.  A taky máme svoje sny. A někdy nám připadá, že nám čas protéká mezi prsty. A na naše věci, které chceme my sami, nám už nezbývá čas, a často ani energie. A tady máme pro vás parťáky, kteří vám pomohou si čas hlídat a vyšetřit pro sebe – pro své sny a přání, které máme.  Stáhněte si je a sny máme ve svých rukou! Doslova!

Povídání o čase najdete i na našem blogu – článek „5 zaručených tipů, jak ušetřit čas“

Kdybyste měli otázky, napište nám misa.dankova2020@gmail.com – přijdeme na to, jak to vyřešit.
Stojí to za to. Vy za to stojíte😊
Vaše Míša