Oceňte tým a připravte pro něj něco nového!

Jirka je fajn chlap. Analytik, který rozumí číslům. Na žádné řeči ho neužije. Pro někoho je přísný a nebojí dávat otevřenou zpětnou vazbu. Ale my jsme si padli do noty. Asi to je dané tím, že kromě čísel ho zajímají lidé. Vede jich 10, jsou stejní jako on, odborníci, specialisté, kteří dělají svoji práci, ale nemají potřebu se s někým družit nebo se před někým ukazovat. Dostala jsem od Jirky úkol, který mě zamotal hlavu.
Připravit pro jeho tým teambuilding:
–         Maximálně na jeden den.
–         Nikam nevyjíždět.
–         Žádné „hloupé týmbuildingové aktivity – na skamarádění“, nic z toho, co za ta léta ve firmě už absolvovali.
–         Něco nového, při kterém si odpočinou – poslední měsíce mají práce nad hlavu.
–         Něco, při čem se lépe poznají – online doba udělala v týmu své.
–         Něco, co by si odnesli i do normálního života.
–         Něco, co je bude bavit.

Týmbuildingové aktivity zařazuji pravidelně do hodně rozvojových programů, takže mám kde čerpat. Ale tady jsem si řekla, že to chce úplně něco nového. Něco, co nezačíná sezením v lavici, s tužkou, papírem a představováním se, co v týmu dělám, pak analýza očekávání atd. Jak to známe ze všech kurzů. To není ono.
A vymyslela jsem program – obsahuje bezpečné, klasické prvky, ale v novém kabátě. To je dopolední část – sebereflexe – test na týmové role, náš tým, mini aktivity.
A odpoledne se pustíme do kreativní činnosti. Lití fluidními barvami. Pracujeme ve dvojicích – umělec a jeho pomocník. Přirozeně se ve dvojici učí delegování, spolupráci, kooperaci, zpětné vazbě.
Vyvrcholením dne je tvorba jednoho týmového obrazu.
Povedlo se to!! Lidi byli překvapeni, spokojení a v týmu bylo super nálada a bylo vidět, že si to jako tým užili. Ocenili, že si vlastně za celý den nevzpomněli na práci. Že si odpočinuli a že to bylo dobrý.
Dávám Jirkovi velký kredit za to, že zkusil pro tým něco nového a mám velkou radost, že se to povedlo!!
Jak to na takových akcích probíhá, ukazuje, video. Budete vtaženi do atmosféry a sami uznáte, jestli je to i pro váš tým.
https://lnkd.in/eiQFze4q
Napište mi a můžeme to připravit pro váš tým. Buď jako ocenění ke konci roku. Nebo naopak nastartování do nového roku, projektu. Těším se na vás. Vaše Míša

Komentáře