Myslíte si, že děláte vše pro to, abyste se vám splnily vaše životní sny?

„Myslíte si, že děláte vše pro to, abyste se vám splnily vaše životní sny?“ závěrečná otázka experimentu klíčová otázka modrá pyramida, ve které jsem byla v roli poradce-sociologa. A musím říct, že to byla otázka opravdu na tělo. Předcházely tomu otázky o tom, co v životě chci, zda mám svůj sen, vzor, co chci dělat za práci, kde žít, s kým být, o co mi jde… tak tohle se slilo v jedno – právě v tuto otázku, na kterou není lehké odpovědět.

Bylo vidět, že naši mladí lidé, kteří byli v experimentu, mají zamotanou hlavu. Že je tato otázka zasáhla, že se jich to dotklo, že přemýšlejí a najít rychlou a jasnou odpověď není snadné. Po experimentu jsme všem zadali úkol, aby napsali svými slovy, co je jejich sen, co chtějí, co je pro ně podstatné. A vlastně na mnoho z toho jsme se pak následně ptali s Ondrejem Suchým i na rozhovorech. Bylo vidět, že některým lidem jsme zasadili brouka do hlavy. A věřím, že je to motivovalo k přemýšlení o sobě a o svých snech. A jsem přesvědčená, že to vyvolalo i otázku, co pro své sny my sami děláme. Co pro to můžeme dělat. Nejen teoreticky, ale každý den. Co dělám denně pro své sny. A zda to dělám, nebo o tom jenom mluvím. (Mimochodem na www.klicovaotazka.cz je ke stažení Snotýsek, výborný pomocník jak ze svých snů, plánů v hlavě udělat splněné sny a přiblížit se tak realitě. A taky jsou tam dobré nápady, jak a co dělat, abychom sami sebe dostali do pohybu ke splněným věcem. Odkaz vám dám zde)

Když jsme pak po natáčení seděli se štábem na dotočné skleničce, měli jsme radost, že už to je za námi, ale zároveň jsme se pořád všichni vraceli k tomu tématu Klíčová otázka. Buď tím, že jsme mluvili o určitých mladých lidech, kteří se nám obzvláště líbili, kteří nás inspirovali a byli bychom rádi, kdyby takhle odpovídaly naše děti… a taky si myslím, že i nás to hodně navedlo k přemýšlení o sobě samých.

A mně k tomu napadlo i reformulace – „Myslíte si, že vy sami děláte vše pro to, abyste si splnili své životní sny?“ Je to klíčová otázka a nikdo nám na ni nemůže dát odpověď než my sami. Stojí to za to. My za to stojíme. Mrkněte na to a nechte se inspirovat. A dejte mi prosím vědět, co to s vámi udělalo a jak to máte vy. Vaše Míša

Odkaz na film je tady, podívejte se a dejte mi vědět jak se vám líbí!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů