Hecni se! Tři, dva, jedna a začínáme!

„Začátek je tou nejdůležitější součástí každé práce.“ Platón


Startujeme naši kampaň Hecni se! Máte předsevzetí, které chcete zvládnout. Chcete více cvičit, zdravěji jíst, chcete zhubnout 5 kilo, naučit se cizí jazyk, mít více času na své kamarády, uběhnout maraton. Několikrát jste se do takových věcí pouštěli, ale nevyšlo to. A letos jste se rozhodli, že se do toho opravdu obujete. A právě pro vás jsme připravili podpůrný program Hecni se! Je to program na 21 dnů. Každý den jedna motivace na sítích. Den po dni jsme s vámi. Proč je program Hecni se! na 21 dnů? Abychom se sami převedli do modu návyku, rutiny… aby pro nás bylo běžné si připravit jídlo dopředu, a nenechali jsme to až na okamžik, kdy máme hlad jako vlci a vybílíme ledničku (vím o čem mluvím) K tomu jsme dali na náš blog Hecni se! motivační články, abyste si o tom tématu mohli přečíst více informací a věděli jste, jak na to. A ještě máme pro vás speciální dárek – zdarma – volně ke stažení – formulář Hecni se! Tam si můžete zapisovat týdenní plán, jaké kroky budete dělat. Budete vědět, co vám funguje a jak si správně naplánovat příští týden. A zároveň si můžete zapisovat i pokroky, kterých dosahujete.
A teď se budeme zabývat tou nejdůležitější částí – začátkem! Říká se, dobrý začátek, dobrý konec. U nových předsevzetí je nejdůležitější se zamyslet nad tím, proč si dávám dané předsevzetí. Jestli to opravdu je můj cíl nebo je to úkol zvenku. A stejně důležité je i pozitivní nastavení sebe sama do začátku. Pojďme na to.

 1. PROČ
  „Když víš proč, najdeš si sám cestu jak.“
  Nejdůležitější je se rozhodnout, jestli to, co chci dělat, je pro mě opravdu důležité.
  Co z toho já osobně budu mít, když do toho půjdu?
  Jestliže ve formulaci mého záměru jsou slova – měli bychom, bylo by dobré, musíme, doktor říkal, že by nám to pomohlo, když to nezvládnu, tak …, přece nejsem takový neschopný, abych…kluci jdou do toho taky…, tak to nemusí být dobrý cíl. Přestože je to důležité, přestože mi to někdo nařídil, přestože by se to hodilo.
  Cíle, které dostanu zvenku, nás často nebaví. My se s nimi neztotožníme. A co pro mě není moje meta, ale úkol od druhých, to nemá moc šancí na úspěch.
  Rada první: Věnuj dostatek času přemýšlení o tom, jestli to, co máš v úmyslu dělat, je opravdu tvoje rozhodnutí nebo je to úkol zvenku. Najdi si něco svého.
 1. CHCI TO!!!
  Nové cíle, úkoly, mety…. to musí to být něco, co JÁ opravdu CHCI!!!!
  Bez pozitivní emoce to nepůjde. Využijeme dobrých tipy z psychologie – emoce působí jako mávnutí kouzelného proutku. Emoce dávají věci a lidi do pohybu. Vím, že bych měla zhubnout, ale dokud nemám ten správný emoční impulz, tak do toho naplno nepůjdu. Ale když se k tomu přidají emoce, tak se to rozjede.
  A budou působit emoce pozitivní i negativní. Jako emoce pozitivní může na nás působit náš nový partner nebo úžasná sukně, ve kterém jsem sklízela úspěch, ale teď se do ní nevejdu. Anebo to rozpohybování mohou způsobit i emoce negativní. Například strach, že se nebudu více pohybovat, neklesne mi můj vysoký tlak, nesníží se cholesterol a budu mít zdravotní problémy, které vidím ve své rodině. A to opravdu nechci.
  Rada druhá: Emoce dají věci do pohybu. Jestliže u svého cíle necítím emoce, zvážím, jestli do toho půjdu.
 2. Jsme dobří
  Někdo začíná předsevzetí tím, že se snaží sám na sebe naštvat. A mluví o sobě nepěkně. „Jsi tlustá, podívej se, jak vypadáš, to je jasné, že tě nikdo nechce…. Vždyť nestačíš svým kamarádům na kole, nic neuběhneš, jsi neschopný…
  Já nevím… radši bych se držela toho, že jediný člověk, na kterého se opravdu mohu spolehnout, jsme my sami. Dokázali jsme spoustu věcí v životě, a to že jsme zlenivěli, nebo se nevěnujeme svému rozvoji…. to se prostě stalo. Ale teď jsme se do toho pustili a chceme to změnit!
  Jsme dobří. Spousta lidí se sebou nedělá nic, ale my ano. Sebepřijetí je základ. To ostatní bude následovat. A nakonec se to projeví i ve zvýšeném sebevědomí! A to chceme.

  Rada třetí: Jediný člověk, na kterého se mohu spolehnout, jsme my sami. A jediný člověk, který může pracovat na daném předsevzetí, jsme také my sami. A my jsme dobří, protože nechceme jen o změně mluvit, ale jsme odhodlaní na tom pracovat. A už za to si sami od sebe zasloužíme kredit.

  „Dobrý začátek vede k dobrému konci.“ (Walther)

  A k tomu, aby se vám podařil nejenom dobrý začátek, ale i dobrý konec, k tomu vám přeji hodně štěstí. A držím vám palce! Kdyby cokoli – napište – misa.dankova2020@gmail.com.

  Na něco určitě přijdeme. Vaše Míša

Komentáře