5 rad, jak si udržet energii po dovolené

To bylo těšení, až si konečně sedneme na tu naši oblíbenou lavičku pod stromem na naší chalupě a budeme jen tak lelkovat. Jak jsme se těšili na moře a pečené ryby a dobré víno při západu slunce…A teď jsme zpátky. Kolikrát mi přijde, že dovolená uteče rychle, ale stejně rychle odejde i ten báječný pocit, naše nabití, odpočinek…. Stačí pár dnů v práci a je to pryč… Co s tím, aby nám síly a energie vydržely co nejdéle.

  1. Žádnou dovolenou po dovolené na práci
  2. První den si vyblokuj do kalendáře na vyřízení pošty
  3. Jeď podle priorit
  4. Dej si schůzku s klíčovými lidmi
  5. Doplňuj relax průběžně – pohyb, radost, lidi.
  1. Žádnou dovolenou po dovolené na práci

I když by ti to přišel dobrý nápad – se připravit na pracovní nápor – a vzít si dovolenou a zvládnout alespoň to nejnutnější, co se vyvrbilo. Nedělej to! Dovolená je na to, abys odpočíval nebo řešil svoje osobní věci. Jestliže nestihneš práci v době určenou pro práci, něco je špatně. Buď je moc práce, nebo si to špatně organizuješ.

2. První den si vyblokuj do kalendáře na vyřízení pošty

Většinou nás stresuje, že máme plno mailů, že máme plnou schránku. Tak se do toho pusť a nepřibírej žádné další úkoly, pokud můžeš. A nedávej šanci nikomu, aby ti do tvého programu dal schůzky atd. Asi den, dva to počká.

3. Jeď podle priorit

Možná že budeš muset zvolit i jiný přístup. Že nebudeš moci vyřídit všechny maily, všechny úkoly. Ale že půjdeš po prioritách, že se budeš zabývat jen tím, co po tobě chce tvůj nadřízený nebo vyšší šéf (model „vyšší bere“). Kolegové také aplikují metodu „kulatého šanonu“ – tj. koše, kdo se neozve, ten už si to zařídil nebo to není potřeba.

4. Dej si schůzku s klíčovými lidmi

Potřebuješ zjistit, co se stalo. Kam se, co posunulo. Jak se věci mají. Kdo s kým a co je na pořadu dne. A to zjistíš jen z rozhovoru. Není ztrátou času si dát kávu s těmi správnými lidmi. A do této skupiny určitě patří tvůj zástupce, senior, šéf a tvůj tým. Jak budeš odpočinutý, bude z tebe vyřazovat dobrá energie, budeš mít jiný pohled, pozitivní přístup – a tím můžeš posunout druhé lidi i daný problém.

5. Doplňuj relax průběžně – pohyb, radost, lidi.

Když se opálíš, také se o opálení musíš pak starat, aby „to nevybledlo“. A stejně to je i s naší energií z dovolené. Takže – denně – stačí od všeho trochu. Trochu se pohybovat, hodně radosti a přiměřeně lidí, s kterými ti je dobře.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů