5 tipů, zda vůbec a jak dostat lidi do práce

  1. Návrat do kanceláří – dobrovolně každý sám podle sebe nebo bude doporučení firmy, útvaru nebo nařízení?

Dnes se to dělá spíše živelně. Jak to každý manažer cítí, jak to vyhovuje stylu práci a lidem. Většinou je to tak, že pokud šéf jasně nezavelí, tak se moc nikdo vracet nechce.

  • Já si myslím, že je dobré, abychom určitý čas trávili v týmu společně. Nemusí to být celý týden, ale dva dny jsou za mě minimální.
  • Ve dvou dnech se dá zvládnout pravidelná porada, pravidelné rozhovory s jednotlivci. Vyměnit informace, nasát týmový duch a přijít do kontaktu s lidmi.

2. Jsou manažeři, kterým vyhovuje být na HO a mít s lidmi jen online kontakt. Za mě si pokládám kacířskou otázku – A jak svůj tým řídí? Vedení lidí je mimo jiném i o kontaktu s lidmi, vidět je, povídat si s nimi, vnímat je při jejich práci, v interakci s druhými. Zároveň, jak chceme řídit tým, když někoho nebudeme vidět. Nezapomeneme na někoho?

  • Jak mohu trvale vést lidi, když s nimi nejsem v osobním kontaktu?  Zvlášť, kdy je dlouhodobě neznám, když oni dobře neznají mně.
  • Jak mohu pracovat s celým týmem, když celý tým nemá společnou interakci a zážitky?

3. Navracet se do budovy, ve které nejsou lidé, není tam život, není motivující. Vidíme prázdné haly, prázdná pracovní místa, být na patře sám, celý den s rouškou na obličeji v člověku nevyvolává povzbudivé emoce.  Návrat do takového prostředí není vůbec motivující.

–  Podle mě bez připravené úpravy pracovního prostředí to může vyvolávat pocity apokalypsy a beznaděje. Můžeme si zabydlet i na ty dva dny v týdnu náš pracovní prostor.

4. Je cítit, je velká potřeba týmových stmelovacích akcí. Se vidět, moci spolu sdílet stejné zážitky, mít společné nové věci, které upevňují stávající vztahy a pomáhají integrace těch, které tým nezná a opačně. Zaměstnanci se nebrání ani stmelování online, pokud by to jinak nešlo.

  • Mám zkušenost, že když děláme program typu Nás nedostanou (1,5 hodiny jednou týdně) nebo jiné programy pro manažery nebo talenty, dá se vytvořit dobrá atmosféra, ale je třeba se na to připravit. A právě to se v programu učíme.
  • Osobní stmelovací akce by měli připravovat jednotliví manažeři. Stačí drobnosti, ale je třeba si to naplánovat dopředu. Iniciativa týmů samotných je nenahraditelná.

5. Velkým tématem je zařazování nováčků. Mentoring, zapracování, socializace, engagement do týmu. Přijetí nováčka týmem – mít možnost ho vidět, poznat, kooptovat. Aby zapadl a stal se regulérním členem. Zaučování nováčka online – mám na to krátký videokurz. 15 minut video (4 příběhy z praxe a k tomu řešení)+ pracovní listy+ebook.

Jak na nováčka video kurz

 A pokud je vaše téma – nováček v našem týmu, jak to udělat, aby se zapracoval, aby vydržel, aby zapadl – pak právě pro vás se hodí webinář – 16. června, kdy se hodinu budeme věnovat jen tomuto tématu.

Chci se dozvědět o webináři o nováčcích více informací

Přeji vám, ať se vám daří v práci i doma. Hodně radosti a sil i vašemu týmu. Vaše Míša

Komentáře
  1. Milan napsal:

    Míšo super!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů