Jdi a jednej! Jak na nováčka

Jak na nového pracovníka, aby se co nejrychleji zapracoval. Aby zapadl do týmu a neodešel. Jak to udělat, když jsou změny a nemáme nováčka „u sebe“, nemáme tolik času a nemůžeme ho denně kontrolovat.

Pro koho

Nabrali jste nového člověka a chcete, aby se rychle zapracoval. A chcete si ho udržet. I když máte s vedením zkušenosti, musíme s nováčky pracovat jinak než dříve, protože noví lidé jsou jiní a je jiná i situace pro zaučování. Také platí, že nováček není jen mladý člověk. Může to být i hotový odborník, který k nám přišel z jiné firmy. A s ním musíme zase pracovat jinak než s mladým člověkem bez zkušeností.  Potřebujeme, aby šikovní zůstali. A hodí se nám konkrétní nápady, jak na ně.

Tento program je vhodný také pro vaše manažery a týmlídry. Aby dostali jasný návod, co a jak dělat s nováčky. Je lepší se přiučit něco dopředu než následně řešit odchod šikovného člověka.

Práce s novým člověkem se zdá být jednoduchá. Omyl! Změnili se lidé, kteří nastupují, změnily se i podmínky zaučování (nejsme s nimi stále, nemáme tolik času, oni sami se musejí zapracovat rychleji a samostatněji). Lidé snadněji mění pracovní místo. Co s tím? My víme, jak na to!

Jako manažerka jsem vedla a zapracovávala hodně nováčků, lektoruji v kurzech pro talenty a připravuji i programy pro mentory, kteří mají nováčky na starost. Všechny zkušenosti, moje a mých klientů, jsem dala do tohoto programu. Konkrétní nápady, co s nováčky dělat, jsou v tomto videu, v ebooku a v pracovních listech.

Je to kurz nabitý praktickými tipy z praxe. Žádné zbytečné řeči, ale akce.

Tento program vám zůstává napořád a můžete se k tomu kdykoli vracet.

Co všechno v balíčku najdete

Video lekce

Video je akční, krátké a návodné. Na konkrétních příkladech si ukážeme, co dnešní nováčci řeší, k čemu může dojít a co s tím. A nabídneme vám příběhy z praxe, co se děje s nováčky při zapracování a jak my na to můžeme jít.

Ebook

Doplňuje příběhy z videa o praktické možnosti, co na nováčky v dnešní době funguje.

Pracovní listy

Pracovní listy nás vedou, abychom přemýšleli o každém nováčkovi zvlášť a abychom udělali maximum, aby se rychle a dobře zapracoval. Zároveň v pracovních listech si uděláte analýzu i svoji. Jak pracujete s nováčky vůbec, jak se zapojuje váš tým a výsledkem budou nové nápady, co vy můžete sami dělat jinak a lépe.

Kroky k tomu, abyste věděli, co a jak dělat s nováčkem:

Výběr, přijímání a zaučování nováčků v dnešní době

Jak se změnil výběr, zapracovávání, na co si dát pozor při online výběru i jiném způsobu zaučování.

Proč dobrý nováček odešel

Klára byla svědomitá, pracovitá a motivovaná. Před koncem zkušební doby sama dala výpověď. Proč, kde byl zakopaný pes a co s tím do budoucna dělat.

Nováček a jeho styl „lážo plážo“

Paní Kadeřábková a Robert byli přeborníci v tom, jak se nepředřít. Když k nám přišli jako nováčci, nezachytili jsme to, a nakonec nám přerostli přes hlavu. Jak to poznat a jak s tím zatočit.

Nováčci, kteří příjemně překvapili

Jirka byl požehnáním pro celý tým – milý, ochotný, chytrý, samostatný. Jak si takové nováčky udržet a jak je využít i pro oživení týmu.

Nejste v tom sami.

Když potřebujete poradit s konkrétními lidmi a situacemi v týmu, pojďme to spolu probrat. Stačí hodina a víme, jak na to.