Saxofon a benefitní konzultace

Moje dcera chtěla saxofon. Bylo jí 12 let a předtím hrála na flétnu. Saxofon chtěla nový, zlatý a jak říkala, určitě by jí slušel. Stál 25.000 Kč.  Nejdřív jsem to chtěla přejít, ale pak jsem si řekla, že uděláme s děvčátkem výchovný experiment. Ano bude saxofon, ale půjdeme do toho spolu. Já dám půlku peněz a ty druhou.  Napsaly jsme o tom smlouvu, kočičí pracky našeho Maxe jako svědka. A fakt dva roky šetřila (brigády v ulici, doma, místo dárků peníze) a dokázala to. Pamatuji si, jak pyšně říkala v obchodě – „Von je fakt můj, protože já sama jsem na to dala půlku“. Další happy end, že by hrála v orchestru (můj sen), se nekonal. Už více jak 5 let saxofon leží ve svém krásné obalu ve skříni. Ale mělo to smysl!

Sice fyzicky leží ve skříni, ale to, že to sama dokázala – dva roky šetřit, makat – a pak si na to šáhla, to je v ní pořád. Ví, že si sama splnila svůj dětský sen a že si sama může splnit jakýkoli jiný sen, který bude mít. Ale taky si pamatuje, že to stojí hodně odříkání a že to trvá dlouho. A i pro mě jako matku to bylo důležité. Přesvědčila jsem se, že moje dcera není malá, že je to vyzrálá bytost, která má dostatek síly a energie. A že se podle toho k ní mám chovat.

    A já jsem si na to vzpomněla teď, když objednáváme konzultace. Dříve valná většina klientů byla z firem a veškeré vzdělávání platila firma. Ale teď je to jiné. Jsou kurzy a koučinky, které platí firmy. Ale jejich méně, firmy šetří a dostat placené vzdělávání není lehké. A o to více mám radost, když se mi ozývají klienti, kteří si na konzultace nebo kurzy sami připlácejí. Nejčastěji to platí ze svého benefitního programu firmy.  Mohli si za to vybrat fitko, léky, dovolenou, ale peníze dali na mě (a na svůj rozvoj!). Mají třeba celkem 6 hodin. 3 hodiny platí firma, 3 hodiny si platí z benefitů. Benefitní konzultace, jak jim říkám, jsou úplně jiné. Klienti si hlídají každou minutu, kterou máme, jsou připraveni. Dokonce si říkají o úkoly, to už mám strach, jestli se s nimi něco neděje:). Vážně, moc si toho vážím, jak k tomu zodpovědně přistupují.

     Nápad pro vás

  • Jestli se chcete rozvíjet, zajděte za svým šéfem, za HR, za kolegyní ze vzdělávání s nabídkou. Že jste připraveni se na svém rozvoji finančně podílet. Protože se chcete rozvíjet a víte, že firma teď nemůže platit vše.

Myslím si, i kdyby to „nevyšlo“, a nedostali jste od firmy proplacený rozvoj, stojí za to. Už to, že sami prokážete, že myslíte svůj rozvoj vážně, že ho berete do vlastních rukou, může být kritériem pro další působení ve firmě.

  • Jestli váš podřízený chce na sobě pracovat, zkuste mu nabídnout – půlku platíš ty a půlku já (naše firma). A uvidíte, jak vážně o to stojí. Pro někoho to může být zase ocenění. Můžu ti proplatit jenom nějaký hodiny, a zbytek se doplatíš sám, ale zrovna tobě to nabízím. Uvidíte, kdo se chytí:)


Můžeme se spolehnout, že ten, kdo je ochoten šáhnout do vlastní kapsy, má o věc větší zájem než ten, který to dostane na zlatém podnose.  Takže – zkusme to. Sami i u svých lidí.

Hezké dny a těším se na vás. Míša 

K jakému tématu je dobré využít individuální online konzultace

  • Chcete dostat nový impulz, chcete se rozvíjet, posouvat, růst!
  • Chcete poznat, v čem je váš talent a do čeho se obout, nasměrovat, abyste byli úspěšní a spokojení.
  • Přemýšlíte a potřebujete se sami „nahodit“ a namotivovat.
  • Chcete si srovnat věci v hlavě – nevíte, co a jak vyřešit. S týmem, s kolegou, nevycházíte se šéfem.  
  • Chcete si najít práci, která vám bude lépe sedět.
  • Chcete se posunout na jinou pozici.
  • Potřebujete se sebeprezentovat, se „prodat“ v rámci firmy.
  • Potřebujete zlepšit svůj profil na Linked Inu (a jiných sítích) a moc se vám do toho nechce a nevíte, jak a kde začít.

Nezávazně napište – misa.dankova2020@gmail.com – a vymyslíme, co a jak. Pro vás i pro vaše podřízené.

Když už víte, klikněte, objednejte a už konzultujeme!

Chci se dozvědět více informací o online konzultacích s Míšou


A abyste mě poznali, jak se chovám, jak přemýšlím, jak jsem vám sympatická – koukněte se na moje videa. V březnu 2020 jsem založila YouTube kanál a na něm více jak 50 krátkých videí, ve kterých řeším aktuální situace z praxe – co se děje v práci a doma. A videa obsahují i konkrétní nápady, jak na to.  

Chci se podívat na YOUTUBE kanál Míši a lépe ji poznatKomentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů