Mistr Málek

Dnes bych vám ráda představila Mistra Málka. Není to frajer, co si říká MISTR, ale on opravdu mistr je. Nejenom tím, že pracuje v pozici mistra odborného výcviku. Ale taky tím, co dělá mimo svoji práci. Točí o své práci a o svých učních videa.

Mistr Málek

https://www.youtube.com/c/MistrM%C3%A1lek

Když jsem na něho dostala tip, ať se podívám na nějaké jeho video, tak jsem koukala. Chlap ve středním věku, v řeznické vestě, kolem 3 učňové na řezníka a společně dělali tlačenku. Mám ráda maso, i tlačenku, ale že bych se musela dívat na to, jak se to dělá? No to snad ne.

ALE vydržela jsem u toho až do konce. A nejenom na tohle jedno video – už vím, jak se dělá trvanlivý salám, sekaná jak z Globusu atd.

  • Líbilo se mi, jak mistr se svými učni komunikuje. Nedělal z nich hlupáky, učil je, co a jak mají dělat a proč to mají dělat. Dal jim šanci, aby to dělali sami, a nechal je – aby byli nakonec dobří. Pochválil je! 
  • Líbilo se mi, jak učňové reagují na svého mistra. S respektem a s důvěrou.
  • Líbilo se mi, že je to normální, autentické, je tam legrace a máte pocit, že si na nic nehrají. Že jsou hrdí na svoji práci, na své řemeslo, že chtějí dělat poctivě, z dobrých surovin, správnou technikou. Dát všemu to, co si zaslouží.

Jestli má někdo někoho přivést k řemeslu – získat ho pro to, aby dělal řemeslo dobře, poctivě a s hrdostí, tak tahle práce mistra Málka, to jednoznačně splňuje.

A oceňuji, že točí videa, že si s tím taky dá tu práci navíc.

Omlouvám se, ale v téhle souvislosti jsem si vzpomněla na mnohé příspěvky na LinkedInu – jak se firmy a manažeři prezentují…. A tak nějak si říkám, že mistrovi Málkovi to víc věřím.

Mrkněte se na něj sami!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů