Jak zvednout výkon vašeho týmu, aneb plná nádrž, plný plyn

Mám ráda, když mám plnou nádrž. Při dnešní ceně benzínu, je to znát, když tankuji plnou, ale nemusím pak myslet na to, kdy a kde budu tankovat, kde se má sjet k pumpě atd.. Mám hrůzu, že bych někde zůstala viset a že bych to musela řešit. Na rozdíl od mužů v naší rodině, kteří z toho takové drama nedělají a tankují, „kdy je to potřeba“, a ne do zásoby. A někdy mám i pocit, že je to upřímně zajímá, až kam „dojedou na výpary“. Omlouvám se, pánové, ale na to nemám nervy.

Já na výpary nejezdím a nemám odvahu, ani chuť  to zkoušet. A stejně tak to vidím s týmy. Jsou manažeři, kteří spoléhají na to, že tým funguje sám, že to nějak běží. A až bude v týmu problém, tak se na to zaměří. A pak jsou manažeři, kteří se o týmové palivo starají dopředu

Ve většině firem naše týmová spolupráce a náš kontakt, když jsme společně, dostal trochu nafrak. Díky covidu je mnohde běžný home office,  jsme společně den nebo dva a zbytek týdne jsme doma. Obecně ubylo klasických teambuildingových akcí, a to i včetně výjezdu. Všechno má své pro a proti, ale dovolila bych si apelovat – z pozice psychologa, že bez společných zážitků tým nevytvoříme a taky neudržíme!

Je to stejné, jako se vztahem na dálku. Když jsme spolu hodně prožili, můžeme překonat i to, že se nevidíme pořád, ale musíme ten vztah udržovat. Jinak to skončí. A stejný to je s pracovními týmy. Přece tým není soubor trvale izolovaně pracujících jedinců. To není tým, to je pracovní jednotka, která udělá, co má, ale chybí tam spirit, chybí tam společná legrace, vymýšlení, „něco navíc“. . (Jak říká Andrew Carnegie:Týmová práce je palivo, které umožňuje běžným lidem dosáhnout neobvyklých výsledků. )

Podporuji pracovní týmy, které cíleně dbají na to, aby se nejenom sešly v práci, zašly třeba na oběd, občas se dohodly na společném bowlingu nebo pivku. Co zabírá ve vašem týmu? Co společně rádi děláte? Jak jsou aktivní sami členové a nakolik je iniciativní šéf?

A mám pro vás vyzkoušený nápad z poslední doby. Co můžete pro svůj tým udělat je i podpořit týmový duch společným dnem školení.

Nebojte – není to žádná otrava. Věřte, že připravuji takový školení, který lidi baví, kde si užijí legraci, kde mají šanci se lépe poznat, porozumět si a taky se i něco nového společně naučit. Je to moje srdcovka – funguje to a dělám to moc ráda.https://misadankova.com/pro-firmy/pro-firmy/

Připravuji akce, aby vám to frčelo ještě lépe a mohli jste sešlápnout plyn naplno. Protože máte plnou nádrž. Těším se na vás. Vaše Míša

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů